Inauguracja 6. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci

Image

Spektakl na podstawie powieści Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa"

Adaptacja: Emil Płoszajski
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Scenografia: Michał Dracz
Aranżacje piosenek: Przemysław Bartoś, Marcin Gałązka
Choreografia: Michał Cyran

Obsada
Jakub Ehrlich, Agnieszka Grzegorzewska, Wioleta Karpowicz, Piotr Kłudka, Krystian Wieczyński, Magdalena Żulińska

Obsada dziecięca:
Izabela Fadel, Maja Gołębska, Hanna Kowalkowska, Matylda Krystaszek, Eryk Lipski, Łucja Łysoń, Konstancja Martin, Emilia Stelmachowska, Gabrysia Sztejner, Miłosz Teterycz, Tola Wośko, Szymon Wierejko

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

AKADEMIA PANA KLEKSA

Pan Kleks, szalony i jednocześnie mądry nauczyciel, najlepiej wie, jak uruchomić wyobraźnię swoich uczniów. A to ona przecież jest kluczem do szczęścia, bo pozwala spojrzeć na zwykłe rzeczy w nowy sposób. Przekonuje się o tym Adaś Niezgódka, który trafia do Akademii z poczuciem, że ma „gliniane ręce” i niewielki może być z niego pożytek. Dzięki Kleksowi odkrywa potencjał, który drzemie w odważnym podążaniu za najdziwniejszymi nawet pomysłami, co daje mu siłę, by iść własną drogą. Własną drogą nie idzie za to Alojzy. To sztuczne „dziecko doskonałe”, zaprogramowane, by bezkrytycznie realizować ideały swojego ojca, Filipa.

Towarzysząc Adasiowi w jego przygodzie każdy widz – mały i duży – będzie miał okazję do zastanowienia się, czy przypadkiem nie zdarza mu się zachowywać jak robot. Pan Kleks inspiruje nas, by częściej pytać „co by było gdyby”, chociaż pewnie guzik o tym wiemy. A co by było, gdyby zwykły guzik otwierał kolejne furtki do niezwykłych bajek, w których wszystko jest na niby? Wszystko prócz tego, co czujemy. Na szczęście. Spektakl przygotowany przez zespół składający się z aktorów Miniatury i dzieci, które przeszły cykl warsztatów z zakresu śpiewu i aktorstwa.

DUŻA SCENA
• wiek 6+

28.05 | 16:00

100 min. przerwą

N: 35 zł, U: 32 zł, G: 30 zł

Pink cirlcle16  WARSZTAT
DO SPEKTAKLU
Monika Tomczyk
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk
SALA WARSZTATOWA_3
wiek 6+

28.05 | 14:30-15:45

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc

więcej informacji o warsztacie >>fot. Piotr Pędziszewski