Image

Przedstawienie oparte na książce
Joanny Fabickiej „Rutka"

Scenariusz i reżyseria - Karolina Maciejaszek
Scenografia - Marika Wojciechowska
Kompozytor - Piotr Klimek
Ruch sceniczny – Ewelina Ciszewska
Obsada: Teresa Kowalik, Katarzyna Pałka, Wojciech Stagenalski, Maciej Kuczyński

Teatr Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla w Łodzi

RUTKA

Obsypane nagrodami przedstawienie oparte na książce łodzianki Joanny Fabickiej pt. „Rutka”. Powieść – nagrodzona w 2016 roku nagrodą literacką polskiej sekcji IBBY – w poetycki, surrealny i niepozbawiony poczucia humoru sposób przybliża dziecięcemu czytelnikowi obraz życia w łódzkim getcie. Spektakl grany był w placówkach edukacyjnych znajdujących się na terenie niegdysiejszego getta, w szkołach mieszczących się w miejscach opisanych w książce.

Bohaterką jest współczesna dziewczynka, dziesięcioletnia Zosia, mieszkająca na łódzkich Bałutach. Dziecko spędza wakacje w domu pod opieką ekscentrycznej ciotki Róży i zaczyna poznawać miasto z innej perspektywy dzięki dziwnej przyjaźni z nową koleżanką. Rutka jest wysłanniczką ze świata, który już nie istnieje – dzięki niej Zosia, a wraz z nią widzowie spektaklu, przeżyje emocjonalną podróż w przeszłość.

Opowieść o przyjaźni Zosi z Rutką zachęca do empatii i przejrzenia się w historii rówieśniczki z innych czasów niczym w lustrze. Przymierzenie się do jej doświadczenia wymusza redefinicję różnych pojęć, choćby takich jak strach czy poczucie osamotnienia.

SCENA KAMERALNA
• wiek 10+

30.05 I 11:00

80 min.

N: 35 zł, U: 32 zł, G: 30 zł

ST po spektaklu
spotkanie z twórcami

UA flaga spektakl z wprowadzeniem
w j. ukraińskim

Pink cirlcle16  WARSZTAT DO SPEKTAKLU
Justyna Rogowska,
Teatr Lalek Arlekin

SCENA NA PIĘTRZE
• wiek 10+

30.05 | 10:00

60 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc

więcej informacji o warsztacie >>

fot. HaWa