Image

TANIEC PRZESTRZENI

prowadzenie Agnieszka Gola, Patrycja Mazurek / Muzeum Architektury

Ponad sto lat temu w Niemczech, w Weimarze, założona została niezwykła szkoła – Bauhaus. Uczyli się w niej przyszli architekci oraz dizajnerzy. Jej nauczyciele i uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: co artysta-projektant może zrobić dla ludzi, żeby wokół było ładnie i żeby żyło im się wygodnie?

Nauczyciele w Bauhausie nie zapomnieli również o teatrze – nawet w miejscu, w którym najważniejsza była architektura, nie pomijali tej dziedziny twórczości. Co więcej, założyciel tego teatru Oscar Schlemmer mawiał, że taniec to czysta matematyka. Uważał, że jest ona początkiem każdego ruchu. Równie ważny jest porządek i przejrzystość. Tak samo jest z architekturą – u podstaw każdego budynku leżą obliczenia matematyczne oraz użyteczność. A gdyby tak… połączyć ruch sceniczny z architekturą i zaprosić na deski teatru słynne budynki?

Na naszych warsztatach spróbujemy ożywić budowle, które staną się niesamowitymi architektonicznymi lalkami. Ale to nie wszystko! Oscar Schlemmer był także twórcą Baletu Triadycznego. Przedstawienie to charakteryzuje się barwnymi strojami aktorów oraz ciekawym ruchem. I właśnie ten ruch będą naśladować nasze architektoniczne marionetki. Tak jak dyrektor Bauhausu, Walter Gropius, zachęcał wszystkich do eksperymentowania, tak i sto lat później Muzeum Architektury zachęca Ciebie. To jak, przyłączysz się?

SALA WARSZTATOWA_2
• wiek 6-10

01.06 | 11:00

90 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro obsługi widza
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl