Image

W MAŁYM PALCU

prowadzenie Barbara Pasterak

A gdybyśmy mieli swoją lalkę zawsze pod ręką? Na przykład w kieszeni. Zawsze dostępną. Z możliwością błyskawicznego zrobienia spektaklu w każdej chwili. Mamy całą garść małych aktorów! Na początek palec wskazujący, potem inne palce i dłoń. A co z piętą?

Inspiracją do warsztatów będzie prosta zabawa w rysowanie twarzy na dłoniach, ale poeksperymentujemy też z szukaniem mało oczywistych rozwiązań. Może na jednej dłoni będzie tylko jedno oko, a drugie na innej? A może na dłoni kogoś innego usta lub nos? Może uda nam się wspólnie zbudować kilka postaci? Uruchomimy wyobraźnię i całe ciało. Kiedy zabraknie nam rąk, pomalujemy pięty, a może i kolana. Będzie też wspólne turlanie się i sporo ruchu.

Pójdziemy tropem szalonego teatru Mummenschanz ze Szwajcarii, który działał z dziwacznymi maskami i formami. Wykorzystamy farby i kredki do twarzy. Pod ręką będziemy mieć mokre chusteczki, żeby móc przemalowywać i tworzyć nowych aktorów. Warto pamiętać, że przy takiej zabawie jest szansa na ubrudzenie się.

OGRÓD STAROMIEJSKI
• wiek 3-5 lat

29.05 I 12:00

60 min.

tłumaczenie migowe

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro obsługi widza
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl