Calineczka

data premiery: 21.06.2023 | AST Wrocław,
w ramach egzaminu z przedmiotu „Kompozycja spektaklu"

tekst: Szymon Jachimek, Jana Jachimek
reżyseria: Zofia Pinkiewicz
scenografia: Jakub Fidler
opieka pedagogiczna: Jerzy Połoński
obsada: Dominika Banaszek, Jagoda Zimała, Mateusz Guzowski, Krzysztof Kozak

DRAPANDO,

czyli Atak Zamszałego Starucha

wiek 4+

Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Filia we Wrocławiu

Co dzieje się ze światem dziecka, kiedy pojawia się w nim AZS? Ja nie wiem. Ale Katie, główna bohaterka „Drapanda”, wie aż za dobrze.

To historia z pozoru prosta. Katie dowiaduje się, że choruje na Atopowe Zapalenie Skóry. Niestety, w odróżnieniu od młodszego brata Loyda, który chorobę… wypierdział, Katie stopniowo traci wszystko co dotychczas w jej życiu wydawało się pewne: od chomików, przez ulubione jedzenie, a nawet przyjaciół.
Całe szczęście, że nasza bohaterka ma do pomocy superbohaterów! Dość… niekonwencjonalnych, ale jednak superbohaterów, którzy zrobią wszystko, żeby pokonać AZS.
Drapando to opowieść nie tylko o Atopowym Zapaleniu Skóry, ale też o wsparciu, o rodzinie i o wielkiej sile wyobraźni.

Uwaga: Drapando jest owocem współpracy autora i jego córki Jany, która od kilku lat walczy z Zamszałym Staruchem.

Audiodeskrypcja ikona

po spektaklu spotkanie z twórcami
prowadzenie: Hubert Michalak

8.06 sb

15:00

czas 45 min.

Scena Kameralna

ceny biletów:
N: 43 zł, U: 40 zł, G: 38 zł

fot. Barth Jaśkiewicz

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.