ZAKLINACZE GESTÓW I SŁÓW

wiek 4+

prowadzenie: Katarzyna Starczewska, Małgorzata Wójcik

Integracyjne warsztaty wzajemnej współpracy, otwarcia i czujności w grupie. Będziemy działać ruchem, gestem i słowem, budując wzajemne zaufanie i poznając podstawy sztuki teatralnej. Spróbujemy wyrazić gestami siebie samych i otworzyć się na gesty innych osób. Poznamy również, lub przypomnimy sobie, podstawowe pojęcia związane z teatrem oraz nazwiska ważnych twórców teatralnych – a wszystko to podczas wspaniałej zabawy!

Audiodeskrypcja ikona

6.06 wydarzenie jest dostępne dla uczestników w kryzysie zdrowia psychicznego, kryzysie emocjonalnym oraz szczególnie wrażliwych: nie poruszamy treści trudniejszych ani kontrowersyjnych, ograniczamy bodźce sensoryczne, zapewniamy bezpieczną przestrzeń oraz możliwość indywidualnej pracy z uczestnikiem

Audiodeskrypcja ikona

12.06 wydarzenie jest dostępne dla uczestników z niepełnosprawnością intelektualną: zadbaliśmy o jego przystępny język, mniej skomplikowane treści oraz dobór sensorycznych materiałów edukacyjnych

Katarzyna Starczewska:
Pracuje w Biurze Organizacji Widowni, czyli dba o komfort widzów i czuwa nad zapełnieniem sal widowiskowych. Prowadzi także warsztaty i oprowadzania po teatrze. Prywatnie jest mamą, żoną i człowiekiem swojego Kota. W wolnej chwili uwielbia poznawać meandry historii, zwłaszcza okresu Piastów i Jagiellonów (ulubiona postać historyczna: Leszek Czarny). Od lat zgłębia genealogię swojej rodziny i gromadzi wszelkie pamiątki związane z przodkami. Interesuje się fizjologią komórki roślinnej i uwielbia zajmować się swoimi trzydziestoma pięcioma roślinami w domu oraz tymi, które od lat zasadza przed blokiem (ulubiona roślina: maranta). Jest pasjonatką gier planszowych (ulubiona gra: Catan).

Małgorzata Wójcik:
Pracuje w Biurze Organizacji Widowni i stara się, żeby wszystkie miejsca na przedstawieniach były zajęte. Nie cierpi pustych foteli! Ponadto prowadzi warsztaty z widzami, odsłaniając przed nimi tajemną wiedzę na temat lalek teatralnych. W czasie wycieczek po teatrze wspólnie odkrywają jego zakamarki. W czasie wolnym remontuje, maluje (ściany), buduje, odnawia... przedmioty, w których niektórzy widzą rzeczy bez wartości. Uwielbia to, co stare, co ma historię.

6.06 cz

10:00

Image

12.06 śr

10:00

Image

6.06 Sala nr 1
12.06 Sala nr 3

czas trwania ok. 80 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.