LALKI W TEATRZE

wiek 4+

prowadzenie: Agata Cejba
10.06 asysta: Marta Kurowska

Podczas warsztatów przeniesiemy się do świata lalek, które zamieszkują w naszym teatrze. Chwycimy się za ręce i rozpędzimy koło, które obudzi Chłopca ze spektaklu „Ile żab waży księżyc”. Przyleci do nas Tukan, który zaprosi nas do świata amazońskiej „Dżungli”. Trzecią postacią będzie stara marionetka, która już dawno nie grała w żadnym spektaklu... Spróbujemy ją rozweselić. A może sami zostaniemy marionetkami przy pomocy kilku sznurków?

10.06 | 10:00 heartwydarzenie jest dostępne dla uczestników w kryzysie zdrowia psychicznego, kryzysie emocjonalnym oraz szczególnie wrażliwych: nie poruszamy treści trudniejszych ani kontrowersyjnych, ograniczamy bodźce sensoryczne, zapewniamy bezpieczną przestrzeń oraz możliwość indywidualnej pracy z uczestnikiem.

Agata Cejba:
Jest aktorką Wrocławskiego Teatru Lalek, a poza pracą w teatrze kocha podróżować! Jeśli nie może akurat wyruszyć w dalszą podróż, zamienia się w turystkę we własnym mieście. Jadąc do pracy, a raczej wlokąc się nieraz w korku czy czekając na zielone światło, lubi pogapić się na zdobienia wrocławskich kamienic lub murale. Uwielbia też tańczyć, a także słuchać podcastów i audiobooków.

10.06 pn

10:00

Image

11.06 wt

10:00

czas trwania ok 60 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.