ROBIMY TEATR!

wiek 4+

prowadzenie: Karolina Bienias, Alicja Bondyra, Joanna Grodecka, Amelia Grekulińska, Marcelina Jujeczka, Zofia Kalaruz, Nina Kierzkowska, Małgorzata Konopka, Paweł Rybak, Maksymilian Stryjski (grupa ROBIMY)

Grupa ROBIMY to młody kolektyw twórczy, istniejący (w zmieniającym się składzie) od 2017 r. przy Wrocławskim Teatrze Lalek. ROBIMY TEATR! to autorskie warsztaty teatralne, przygotowane przez grupę specjalnie na Przegląd z myślą o jego najmłodszych uczestnikach.

Sobota 8.06 | 13:00-14:00
WychodziMY (z pudełka)
warsztat teatralno-ruchowy
prowadzenie: Joanna Grodecka, Małgorzata Konopka

Podczas tych warsztatów każdy z uczestników będzie mógł pobudzić swoją kreatywność, świetnie się przy tym bawiąc. Będziemy odkrywać niezbadaną planetę wyobraźni, czasami spokojnie (np. siedząc i myśląc o niebieskich migdałach), a czasami używać całego ciała! Poprzez pare gier aktorskich pokażemy młodszym nowe teatralne doświadczenia, dzięki czemu będą mogli nabrać więcej pewności siebie i poczuć się jak mali aktorzy. Może niektórzy będą chcieli kontynuować w przyszłości swoją teatralną przygodę?

Sobota 8.06 | 14:00-15:00
ImprowizujeMY
Warsztat teatralno-storytellingowy

prowadzenie: Amelia Grekulińska, Marcelina Jujeczka, Nina Kierzkowska

 Warsztat prowadzony przez grupę młodych aktorów. Tutaj dowiecie się jak używać swojej wyobraźni do improwizacji! Stworzymy serię mini scenek oraz masę teatralnych zabaw. To właśnie dzięki nim dowiecie się, jak zwiększyć swoją pewność siebie oraz umocnić swoje sceniczne ja (a kto wie… może dokładnie to zachęci was do dalszej przyszłości w teatrze :))! Gwarantujemy świetną zabawę i wiele nowych doświadczeń!

Niedziela 9.06 | 13:00-14:00
PoruszaMY (się)
prowadzenie: Karolina Bienias, Alicja Bondyra, Zofia Kalaruz

Na warsztacie pojawią się pająki, jaszczurki, koty i ryby oraz wiele innych postaci. Skąd? Oczywiście z naszej wyobraźni! Aby je przywołać, użyjemy naszych ciał, ruchów i głosów. To nie wszystko! Zatańczymy także czekoladowy taniec, poćwiczymy równowagę i koncentrację.

Niedziela 9.06 | 14:00-15:00
AktorzyMY
warsztat teatralno-storytellingowy
prowadzenie: Alicja Bondyra, Paweł Rybak, Maksymilian Stryjski

Na naszych warsztatach odkryjecie tajemnicę używania waszej kreatywności! Będziemy grać w przeróżne gry, które pozwolą wam poznać moc waszego umysłu! Stworzymy najróżniejsze historie i dowiecie się paru ciekawych rzeczy o waszych emocjach i sposobach ich wyrażania!

8.06 sb

13:00 i 14:00

9.06 nd

13:00 i 14:00

Scena Letnia

czas trwania ok 60 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro organizacji widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.