Warsztaty dla nauczycieli

TEATR W SZKOLE

prowadzenie: Marta Kwiek

Warsztaty prowadzone przez Martę Kwiek, aktorkę lalkarkę, poświęcone będą możliwościom wykorzystania technik teatralnych w pracy w szkole. Zajęcia dzielą się na dwie części. Pierwsza z nich ukierunkowana będzie na działania grupowe: otwierające, integracyjne, budujące poczucie więzi w grupie. Dominują tu zespołowe ćwiczenia ruchowe, pobudzające wyobraźnię i świadomość ciała. Druga część – artystyczna – to przykłady ćwiczeń scenicznych. Oprócz prostych etiud aktorskich (opartych na działaniu głosem, ciałem i wyobraźnią) pojawią się też elementy animacji przedmiotu.

Uwaga: Prosimy o wygodny, niekrępujący ruchów strój.

Marta Kwiek:
We Wrocławskim Teatrze Lalek pracuje jako aktorka, a poza pracą lubi być w ruchu, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Uwielbia chodzić po górach i zdobywać kolejne szczyty, lubi się zmęczyć i zdyszeć, wspinając. Marzy o wejściu na Rysy. Bardzo lubi gotować dla kogoś – i w ogóle lubi karmić ludzi. Nie ma zwierząt, ale kocha je, jest szaloną kociarą.

11.06 wt

11:00

Sala nr 1

czas trwania ok. 120 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro organizacji widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.