Calineczka

choreografia, reżyseria: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz
wykonanie: Aniela Kokosza, Aneta Jankowska / Aniela Kokosza, Gieorgij Grzegorz Puchalski
współpraca choreograficzna: Izabela Chlewińska
przestrzeń* : Tomasz Bergmann
muzyka: Hania Rani + fragment utworu: Sam Spiegel „Mutant brain”
kostiumy: Olga Strizhniova

*przestrzeń z obiektami sensorycznymi jest rozwinięciem myśli podjętej podczas instalacji performatywnej CIAŁO autorstwa Izabeli Chlewińskiej i Tomasza Bergmanna, która była częścią wystawy CO DWIE SZTUKI TO NIE JEDNA w Galerii Narodowej Zachęta w Warszawie w 2020 r.

FRAJDA, GRANDA, BZIK

wiek 4+

Kolekttacz, Poznań, Produkcja: Art Fraction Foundation

Spektakl o spotkaniu ciał, energii, skojarzeń. To spotkanie w tym momencie. Wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne. Spokój, bliskość, wspólnota, rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika!  Jesteśmy od siebie różni, każdy niesie ze sobą swoją historię. Spotykamy się, czekamy na siebie, uciekamy, szukamy
kolejnych ścieżek. Jesteśmy razem, połączeni niewidzialną siatką uczuć i myśli. Czy bywa nam ze sobą ciężko? Jasne! Każdy przecież przekracza swoje granice, każdy się potyka, każdy rozkręca od czasu do czasu swoją własną grandę!

Trzy performerki w swobodny, otwarty i włączający sposób budują i odkrywają wielozmysłowy świat. To ich historia o eksperymentowaniu, dojrzewaniu, poznawaniu samych siebie i odkrywaniu innych. Spotkaniu towarzyszą obiekty sensoryczne Intibag.

Kolekttacz to Paulina Giwer- Kowalewska i Aniela Kokosza. Kolektyw powstał w marcu 2020 roku. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Tworzą autorskie wydarzenia artystyczne, których głównym tematem jest CIAŁO.

Więcej informacji o kolektywie:
www.kolekttacz.pl
www.facebook.com/Kolekttacz
#ifyouhavebodyyoucandance

8.06 sb

12:30 i 16:00

czas 50 min.

Scena na Piętrze

ceny biletów:
N: 43 zł, U: 40 zł, G: 38 zł

warsztat_icon.svg

warsztat do spektaklu
13:30 | 60 min.

prowadzenie:
Aniela Kokosza
Scena na Piętrze

warsztat jest bezpłatny i przeznaczony dla widzów przedstawienia

obowiązuje rezerwacja:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

fot. S. Przerwa, D. Majewski, M. Zakrzewski

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.