NAŁADUJ BATERIE W TEATRZE

wiek 4+

prowadzenie: Robert Maniak

Pełna wrażeń teatralna przygoda. Wszystko zacznie się w tajemniczym laboratorium. Z niego udamy się w niezwykłą podróż, podczas której przekonamy się, że za magię teatru w dużym stopniu odpowiedzialna jest… nauka. Dowiemy się, jak przy pomocy prądu stworzyć magiczny świat dźwięku oraz jak uzyskać prąd ze światła, a światło zasilić prądem. Sprawdzimy także, czy w teatrze można stworzyć burzę.

Zajęcia współprowadzone dzięki partnerstwu Wrocławskiego Teatru Lalek i firmy TAURON Dystrybucja.

Audiodeskrypcja ikona

11.06 |  9:30 warsztaty dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Podczas wydarzenia jest obecny tłumacz Polskiego Języka Migowego. Dzięki niemu w warsztacie mogą uczestniczyć osoby z niepełnosprawnością słuchu.
Tłumaczenie PJM: Elżbieta Resler

Audiodeskrypcja ikona

11.06 | 11:00 podczas warsztatu używamy pomocy dotykowych i prowadzimy audiodeskrypcję - słowny opis warstwy wizualnej, wspierający odbiór warsztatu przez osoby z niepełnosprawnością wzroku.
Audiodeskrypcja: Marta Kurowska

Robert Maniak:
We Wrocławskim Teatrze Lalek jest akustykiem, czyli dba o to, żeby podczas przedstawień wszystko było dobrze słychać. Czasem tworzy też dźwięki i projekcje wideo. Prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i dźwiękowe. Po pracy, żeby dać odpocząć uszom, lubi fotografować – przede wszystkim przyrodę i opuszczone miejsca oraz budynki. W poszukiwaniu tematów dla fotografii podróżuje po Polsce. A w poszukiwaniu harmonii życiowej śpiewa w męskim chórze – i to już od 30 lat!

 

 

11.06 wt

9:30

Audiodeskrypcja ikona

11:00

Audiodeskrypcja ikona

12.06 śr

9:30

Scena na Piętrze

czas trwania ok. 60 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro organizacji widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

Image
2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.