Calineczka

data premiery: 30.09.2023

tekst:
Maria Wojtyszko
reżyseria: Jakub Krofta
scenografia, kostiumy i lalki: Adrianna Duda | ASP
muzyka i opracowanie muzyczne: Hubert Walkowski | AM
choreografia: Zbigniew Karbowski
reżyseria świateł: Alicja Pietrucka   
konsultacja scen lalkowych: Tomasz Maśląkowski
asystent reżysera: Piotr Żukowski
koordynacja przygotowań do prób: Wojciech Oset

obsada:

Dominika Budzianowska, Bartłomiej Golisz, Mateusz Guzowski (III r. WL), Natalia Herman, Krzysztof Kozak, Mateusz Nowak, Sofiia Onishchenko, Wojciech Oset, Karolina Warzecha, Mateusz Zilbert

PIERWSZE RAZY

wiek 4+

Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Filia we Wrocławiu

„Pierwsze razy” to opowieść o dojrzewaniu w latach 90’, o decydujących momentach, które jak soczewki skupiają w sobie losy bohaterów.

Grupa licealistów przeżywa pierwsze miłości, pierwsze rozstania, pierwsze wtajemniczenia. Żyją chwilą, nie interesują się wielką historią, która niepostrzeżenie wpływa na ich poglądy, pozycję społeczną i przyszłość. Są pokoleniem uprzywilejowanym, dziećmi rodziców, którzy spędzili życie w szarym PRL-u i przyszłymi rodzicami dzieci, które żyją w cieniu nadchodzącej katastrofy klimatycznej. Młodość spędzają wierząc, że „od teraz już wszystko będzie dobrze”... albo tylko udając, że w to wierzą. Bo przecież są też generacją, która niesie na barkach wszystkie problemy współczesności: depresje, uzależnienia, rozczarowanie z jednej strony porządkiem konserwatywnym, z drugiej narracją liberalną.

Sztuka znalazła się w finale 17. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.
➡ Więcej informacji: http://www.gnd.art.pl/

Uwaga: Spektakl grany na Dużej Scenie w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, ul. Braniborska 59

10.06 pn

19:00

czas 120 min.

Duża Scena
AST, ul. Braniborska 59

ceny biletów:
N: 30 zł, U: 20 zł, G: 15 zł

fot. Rafał Skwarek

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.