Calineczka

data premiery: 31.3.2023

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
asystentka reżyserki: Martha Kent
współpraca dramaturgiczna: Veronika Briestenská
muzyka: Iwona Skv
scenografia i kostiumy: Barbara Małecka
choreografia: Monika Kiwak
tłumaczenie: Weronika Gogola
produkcja: Ivica Franeková

obsada:
Petra Blesáková / Ivica Franeková, Silvia Soldanova, Matúš Beniak

PÚPÄTKO

wiek 4+

Divadlo Jána Palárika, Trnava, Słowacja

Pierwsza prezentacja spektaklu w Polsce. "Púpätko" to wyjątkowe przeżycie teatralne, którym można dzielić się nawet z najmniejszymi dziećmi.

Udaj się z figlarnym Powietrzem do magicznego świata przyrody i doświadczaj piękna jej różnorodności. Dzięki życzliwej Wodzie będziesz mógł zanurzyć się w jej głębiny, które skrywają największe tajemnice świata. Przez cały czas z góry będzie świecić radosne Słońce.

To świat, w którym dorośli obserwują z zapartym tchem, jak ich dzieci, maleńkie pączki, rozkwitają niczym cud natury. Razem staniecie się częścią imponującego krajobrazu, którego magia dźwięków, kształtów i żywiołów zachwyci wszystkie wasze zmysły.

9.06 nd

11:00 i 13:00

czas 40 min.

Scena Kameralna

ceny biletów:
N: 43 zł, U: 40 zł, G: 38 zł

fot. Robert Tappert

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.