DOMEK DLA PRZYJACIELA

wiek 4+

prowadzenie: Katarzyna Pasławska
asysta: Marta Kurowska

Dom jest ważny. Dom to bezpieczeństwo i miejsce, do którego zawsze się wraca. Niektórzy noszą swój dom na grzbiecie, inni w sercu… a niektórzy nie mają domu. Stracili go z jakiegoś powodu.
Zbudujmy więc dom! Taki, w jakim sami chcielibyśmy zamieszkać – przytulny, ładny, ciekawy. Domek, w którym mógłby zamieszkać nasz przyjaciel. Nasz domek będzie z materiałów, które daje nam natura – drzewo, glina, liście, kwiaty, gałązki. Może nawet zamieszka w nim jakiś chrząszcz lub pasikonik? Przy okazji porozmawiamy o tym, komu chcielibyśmy podarować dom.

Image

wydarzenie jest dostępne dla uczestników w kryzysie zdrowia psychicznego, kryzysie emocjonalnym oraz szczególnie wrażliwych: nie poruszamy treści trudniejszych ani kontrowersyjnych, ograniczamy bodźce sensoryczne, zapewniamy bezpieczną przestrzeń oraz możliwość indywidualnej pracy z uczestnikiem

Katarzyna Pasławska:
Główna księgowa Wrocławskiego Teatru Lalek. Jako nastolatka chciała zostać aktorką; podobno całkiem nieźle interpretowała Stachurę, a jednocześnie udatnie naśladowała Genowefę Pigwę i skecze Kabaretu Potem... Życie pisze jednak własne scenariusze, a ona przyjmuje kolejne wyzwania i maksymalnie angażuje się w każde bez wyjątku. Jednym z nich jest nadzór nad finansami we Wrocławskim Teatrze Lalek. W ramach tej pracy stara się łączyć potrzeby różnych działów z możliwościami finansowymi teatru. Poza tym lubi być organizatorem, kierownikiem zamieszania i człowiekiem od wszystkiego, dlatego w wolnym czasie zajmuje się działalnością społecznikowską w organizacji pozarządowej.

7.06 pt

10:30

Image

Scena Letnia

czas trwania ok 90 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.