MANIFESTACJA RADOŚCI

wiek 4+

prowadzenie: Sylwia Gorzak, Tomasz Waszkiewicz

Demonstrujemy zwykle PRZECIW czemuś lub na rzecz jakiejś ZMIANY. To zrozumiałe więc, że na transparentach wiele jest słów takich jak „precz” czy „dość”. Trochę na przekór zapraszamy Was na pozytywną, radosną manifestację!

Podczas warsztatów zastanowimy się, co nam się w świecie podoba i co chcielibyśmy, żeby trwało. Wspólnie zrobimy transparenty afirmujące to, co dobre i piękne. A w końcu – urządzimy wesoły pochód z naszymi hasłami przez Ogród Staromiejski. Może ktoś do nas dołączy…?

Sylwia Gorzak:
Jako kierowniczka Biura Promocji Wrocławskiego Teatru Lalek zajmuje się różnymi tematami, głównie komunikacją z widzami. Dba o promocję teatru, nowych premier teatralnych oraz bieżącego repertuaru – wszystko po to, by widzowie odwiedzali WTL licznie, a przede wszystkim czuli się w nim dobrze, jak u siebie. Oprócz teatru kocha dobre kino europejskie, sztukę współczesną, kontakt z naturą, jogę, taniec, podróże, a w ostatnich latach zafascynowała ją medycyna niekonwencjonalna, fizyka kwantowa oraz poszerzanie świadomości.

Tomasz Waszkiewicz:
Pracuje w Biurze Promocji Wrocławskiego Teatru Lalek i stara się robić wszystko, co w jego mocy, by widzowie wypełnili widownię i czuli się tam komfortowo. Zajmuje się również projektami graficznymi druków promocyjnych teatru, a także stroną www i obecnością teatru w internecie – a to stąd, że komputer i możliwości jego twórczych zastosowań interesowały go od zawsze. Poza tym uwielbia nowe technologie i niecierpliwie czeka, kiedy AI przejmie władzę nad światem. Zanim to nastąpi, chciałby przeczytać jeszcze kilka książek z gatunku SF, popularnonaukowych i horrorów.

10.06 pn

12:00

Scena Kameralna

czas trwania ok. 90min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.