LALKOWY SUPPORT

wiek 4+

Warsztaty teatralne dla pacjentów
Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu

prowadzenie: Edyta Skarżyńska

W ramach 7. edycji Przeglądu odbędą się 3 warsztaty w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów kliniki.

Warsztaty teatralne, prowadzone przez aktorkę WTL Edytę Skarżyńską w ramach trwającej od ubiegłego roku współpracy z fundacją Cancer Fighters, zostały włączone do programu 7. Przeglądu z myślą o dzieciach, które ze względu na stan zdrowia nie mogą w nim uczestniczyć. Idea warsztatów wspierających małych pacjentów onkologicznych to kolejne nawiązanie do hasła tej edycji: WY-GRA-MY W TEATRZE!

Edyta Skarżyńska:
Jest aktorką lalkarką, ale jej wielką pasją jest praca przy mikrofonie, czyli dubbing i nagrywanie słuchowisk teatralnych. Kiedy nie pracuje, najczęściej spaceruje ze swoją suczką Gają. Lubi też układać pasjansa – kiedyś z prawdziwych kart, teraz w komputerze – a poza tym leżeć, oglądać filmy i czytać. Uwielbia kryminały Agaty Christie, przeczytała wszystkie po kilkanaście razy (gdyby Gaja nie dostała imienia w schronisku, z którego została adoptowana, miałaby na imię właśnie Agata). Ma też wielkie niespełnione marzenie o domu na wsi, z dużym ogrodem.

Image

partner

Cancer Fighters
2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.