PIOSENKI MOCY

wiek 4+

prowadzenie: Maria Wojtyszko, Grzegorz Mazoń

Warsztat dla dzieci, które potrafią swobodnie pisać. Podczas zajęć stworzycie własną piosenkę, której zadaniem będzie dodawanie mocy w trudnych chwilach. Razem z Marysią napiszecie jej tekst, zastanawiając się, jakiej dokładnie mocy potrzebujecie i w jakich sytuacjach najbardziej się wam ona przyda. Następnie wraz z Grzegorzem skomponujecie muzykę do waszych piosenek, a w końcu – będziecie mogli je zaśpiewać!

Maria Wojtyszko:
Kierowniczka literacka Wrocławskiego Teatru Lalek. Jej praca polega głównie na czytaniu sztuk, zamawianiu nowych dramatów u dramatopisarek i dramatopisarzy i wspieraniu ich podczas pisania tekstów. Poza tym sama jest dramatopisarką i scenarzystką. W WTL można zobaczyć cztery jej sztuki – „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”, „Piekło - niebo” i „Ojeja! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia”. Lubi się uczyć, chodzić do teatru, piec ciasta i spotykać z przyjaciółmi. Za jedno ze swoich największych osiągnięć uważa fakt, że nauczyła się zakładać akwaria mimo tego, że w szkole była beznadziejna z chemii i fizyki.

Grzegorz Mazoń:
Jest aktorem i kompozytorem, czyli gra w spektaklach lub komponuje do nich muzykę (czasem nawet jednocześnie do tego samego przedstawienia). A poza pracą najczęściej ogląda filmy – i w kinie, i w domu – albo chodzi na spacery ze swoim psem Florkiem. Uwielbia też gotować i jeść (w domu i w mieście), kocha kuchnię włoską i tajską. Ostatnio dużo czasu spędza na rodzinnym graniu na Nintendo Switch, zwłaszcza w „Hogwarts Legacy”.

8.06 sb

12:00

9.06 nd

12:00

Sala nr 1

czas trwania ok. 120min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro organizacji widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.