Calineczka

premiera: 10.07.2021

na podstawie książki Toona Tellegena "Mijn Vader"
wydawca: Singel Uitgevers BV
przekład: Jadwiga Jędryas

reżyseria i scenografia: Tomasz Maśląkowski
scenariusz i dramaturgia: Lena Frankiewicz
muzyka: Olo Walicki
projekty lalek: Andrzej Tadeusiak

obsada:
Joanna Nygard / Katarzyna Stanisz, Piotr Regdos / Wojciech Kondzielnik, Maciej Piotrowski, Rafał Domagała

TATA

wiek 4+

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla, Łódź

Tytułowy bohater spektaklu „Tata” to widziany oczyma dziecka „ojciec idealny”. Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny, i – przede wszystkim – niekonwencjonalny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie nie wstydzi się okazywania emocji. Taki, który potrafi przeciwstawić się lekarzom, trenerowi pływania, ale też rozzłościć się czy nawet rozpłakać. To jednocześnie obraz tęsknoty za Tatą, który kurczy się, łamie, a czasem nawet... znika.

Punktem wyjścia przedstawienia są poetyckie opowiadania Toona Tellegena, ale też osobiste wspomnienia realizatorów spektaklu o ich ojcach: nie zawsze idealnych, niekiedy nieobecnych, zawsze jednak pełnych inwencji i wymykających się schematom. Poszczególne obrazy i fantazje na temat ojców rozgrywane są zarówno w planie żywym, jak i lalkowym, a spektaklowi towarzyszą dźwięki, muzyka na żywo i piosenki skomponowane przez Ola Walickiego. Spektakl „Tata” to także zapis fantazji o ojcu idealnym i doskonała okazja do konfrontacji z mitami i stereotypami na temat ojcostwa. To szansa na poruszającą podróż do czasów, w których wierzyliśmy w hipermoc naszych ojców.

W spektaklu są wykorzystywane światła stroboskopowe lub występują nagłe zmiany w oświetleniu.

Audiodeskrypcja ikona

po spektaklu spotkanie z twórcami
prowadzenie: Hubert Michalak

11.06 wt

10:00

czas 70 min.

Scena Kameralna

ceny biletów:
N: 43 zł, U: 40 zł, G: 38 zł

warsztat_icon.svg

warsztat do spektaklu
11:20 | 60 min.

prowadzenie:
Justyna Rogowska
Sala warsztatowa 3

warsztat jest bezpłatny i przeznaczony dla widzów przedstawienia

obowiązuje rezerwacja:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

fot. HaWa

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.