Calineczka

data premiery: 23.06.2022

reżyseria: Jan Naturski, Mikołaj Woubishet
scenariusz: Jan Naturski
muzyka: Grzegorz Mazoń
scenografia i kostiumy: Magda Flisowska
konsultacja choreograficzna: Barbara Olech
produkcja: Patrycja Wróbel

obsada:
Mikołaj Woubishet, Jacek Marks / Tomasz Koszański

producent spektaklu: Fundacja Everest
partnerzy spektaklu: Teatr Ad Spectatores i Fundacja Men Forum
dofinansowano ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław

GDZIE JEST TATA?

wiek 4+

Fundacja Everest Production, Wrocław

Spektakl przypomina cyrkową klaunadę. Dwoje bohaterów: Tutu i Tata to syn i ojciec, którzy bawią się w różne gry. Zabawa ta jest pełna humoru, ale jednocześnie opowiada o ważnych i niełatwych aspektach rodzicielstwa. Tutu i Tata są pełni energii, kolorowo ubrani, a ich perypetiom towarzyszy cyrkowa muzyka. Tutu zawsze jest pogodny i to on zachęca widownię (tę młodszą i tę starszą) do wspólnego śledzenia przygód jego i Taty. Spektakl czerpie z akrobacji cyrkowych, ale i humoru słownego rodem z Becketta; jest lekki formalnie, ale głęboki w wymowie.

„Gdzie jest Tata?” to przedstawienie dla dzieci i dorosłych. Dzieci odnajdą w nim całą masę zabawnych, gagowych sytuacji, wywołujących salwy śmiechu, natomiast dorośli dostrzegą ukryty w nich przekaz. Przedstawienie ma przypomnieć, jak ważna jest relacja rodzic – dziecko, jak znacząca jest rola rodziców, jak są oni idealizowani i jakim bezgranicznym zaufaniem obdarzają ich dzieci. „Gdzie jest Tata?” jest spektaklem dla całej rodziny, jest też dla rodziny pół… albo dla tego, co z niej zostało.

Audiodeskrypcja ikona

O godz. 17:30 spektakl z audiodeskrypcją - słownym opisem warstwy wizualnej, wspierający odbiór spektaklu przez osoby z niepełnosprawnością wzroku.

10.06 pn

11:00

17:30

Audiodeskrypcja ikona

czas 45 min.

Scena na Piętrze

ceny biletów:
N: 43 zł, U: 40 zł, G: 38 zł

fot. Jan Naturski

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.