Calineczka

Premiera: 10.03.2023

reżyseria: Jakub Krofta

scenariusz: Maria Wojtyszko
scenografia, kostiumy: Matylda Kotlińska
muzyka: Tomasz Lewandowski

obsada:
Maja Bartlewska, Rafał Hajdukiewicz, Aleks Joński, Dariusz Kamiński, Katarzyna Klimek, Mirek Kucharski, Edyta Niewińska-Van der Moeren, Maciej Sikorski

PERFEKTY i AMBARAS

wiek 4+
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin

Niektórzy, odkąd się urodzili, mają starszego brata. Inni „dostają” braciszka po czasie – na początku tylko je, śpi i wrzeszczy. Są też tacy, u których brat nie dość, że zjawia się niespodziewanie, to jeszcze jest zaprzeczeniem wszystkich wyobrażeń na temat fajnego rodzeństwa. Tak było w wypadku dwóch książąt, Perfektego i Ambarasa, synów zakochanej królewskiej pary. Ciężko siedzieć z założonymi rękami, kiedy każą ci się zadawać z twoim totalnym przeciwieństwem. Najlepiej przekroczyć granice królestwa, udać się w świat i pokazać, kto tu rozdaje karty…

„Perfekty i Ambaras” to pełna magicznych światów i nieoczywistych zwrotów akcji bajka drogi, w której wszystko jest możliwe – spotkanie wróżki, chmary niebezpiecznych mordoryjów, odkrycie Liberlandii… A może nawet polubienie przyszywanego brata? To opowieść o pięknie różnorodności, sile wyobraźni, a także o kochającej rodzinie, która jest bogactwem – mimo najróżniejszych kształtów, jakie może przybrać.

Uwaga! Spektakl z głośną muzyką oraz ze światłami stroboskopowymi.

Audiodeskrypcja ikona

po spektaklu 9.06 spotkanie z twórcami
prowadzenie: Hubert Michalak

9.06 nd

16:00

Image

10.06 pn

10:00

czas 60 min.

Duża Scena

ceny biletów:
N: 43 zł, U: 40 zł, G: 38 zł

warsztat_icon.svg

warsztat do spektaklu
10.06 | 11:15 | 60 min.

prowadzenie:
Magdalena Bogusławska
Sala warsztatowa 1

warsztat jest bezpłatny i przeznaczony dla widzów przedstawienia

obowiązuje rezerwacja:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

fot. Piotr Nykowski

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.