SCENY Z ŻYCIA NIECODZIENNEGO

wiek 4+

prowadzenie: Sławomir Przepiórka

Warsztaty aktorskie dla młodzieży.
Podczas zajęć skupimy się na scenach z życia. Przekonamy się, że praca nad pozornie zwykłymi, codziennymi dialogami może być prawdziwym wyzwaniem i teatralną przygodą. Nauczymy się także słuchać, obserwować i właściwie reagować na scenicznego partnera.

Sławomir Przepiórka:
We Wrocławskim Teatrze Lalek pracuje jako aktor lalkarz, a poza tym uwielbia czytać (ulubieni autorzy to Eric-Emmanuel Schmidt i Haruki Murakami). Książki raczej kupuje, nie wypożycza, więc ma ich w domu wiele. Poza tym pasjonuje go dekoracja wnętrz, potrafi pięć razy w ciągu roku przemeblowywać mieszkanie i zmieniać kolor ścian. Lubi robić przetwory, bardzo chciałby mieć ogród lub własną działkę. Kocha latać samolotem, a jego niespełnione marzenie to zostać pilotem.

9.06 nd

15:00

Sala nr 1

czas trwania ok. 120 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.